Hej alle her inde.
Jeg er en [Ros Af Mig] programmÞr, der har lavet en Winndows Phone 7 [WP7] App, som jeg prÞver at submitte til Marketplace. Jeg har testet i hoved og [Bib] pÄ emulatoren, og har vist luset ud i de fleste fejl... Men men men... NÄr jeg submitter til Market og lader dem teste gennem, sÄ er resultetet "Fail" og det fatter jeg jo ikke noget af? Specielt ikke nÄr de siger at den "fails to launch on all devices" og "silently terminates at launch" se den fulde besked nedenfor....
Mit rigtigt store problem er at jeg ikke ejer en WP7 selv

sÄ jeg er sku ved at lÞbe lidt tÞr for ideer til hvordan i alverden jeg skal finde ud af hvad der er i vejen? Umidbart har jeg et par tanker:
1: Er der nogle der har en WP7 telefon (Helst Nokia Lumia 710, eller Nokia Lumia 800) og som kunne vÊre fristet til at droppe forbi VallensbÊk en dag eller 2, og fÄ en kop kaffe?
2: Er der nogle der har oplevet det samme med deres apps og kunne komme med input til hvad der kunne vĂŠre galt, og hvordan jeg lĂžser det?
3: Er der nogle udviklere der er meget inde i WP7's API som kunne sige hvordan jeg evt kan opsÊtte noget skÊrm output som med garangti vil kunne fortÊlle hvad der er gÄet galt? [Ps. Links til API metoder er fint.]
Det er lidt de 3 ideer jeg har til hvordan jeg kan komme videre. !Anny Idea is wellcome!
Microsoft App Submit result:
-------------
Comments: The application cannot be tested for compliance for Windows Phone 7 Application Certification Requirements because it fails to launch on all Windows Phone 7 devices. The application silently terminates at launch. Result: Fail
-------------
Min app: Hvis du er intresseret er det "bare" en lille Rollespils App, med nogle "simple" vÊrktÞjer. I fÞrste omgang til DnD 3.5, men sÄ snart den submittes udvider jeg med, Bla. Dark Herresy.